główne działanie drenażu limfatycznego:

  1. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki (to jedna z podstawowych metod fizykalnego leczenia schorzeń w których występują zaburzenia przepływu limfy, obrzęki limfatyczne o znanej etiologii)
  2. Wspomaga prawidłową wymianę składników przemiany materii (usuwa szkodliwe substancje powstałe w wyniku przemiany materii)
  3. Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia jego odporność.


Wskazania:

Podstawowe wskazania do drenażu limfatycznego są podobne jak do masażu klasycznego, ale w szczególności: obrzęki o znanej etiologii, stany pourazowe, traumatologia sportowa, schorzenia przebiegające ze stanami zapalnymi (po przejściu stanu ostrego), przebyte choroby zakaźne (po wyleczeniu w celu wzmocnienia organizmu i usunięcia toksyn), łagodne stany nowotworowe (jedynie pod kontrolą i na zlecenie lekarskie), przyśpieszenie absorbcji siniaków, krwiaków. Dobre rezultaty daje drenaż przeprowadzony kilka tygodni po porodzie (przede wszystkim w przypadku osłabienia organizmu po dłuższym leżeniu).

Drenaż limfatyczny jest często stosowany w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Najczęściej dotyczy to zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych. Elementy Drenaż limfatyczny są włączony często do zabiegów estetycznych z innymi zabiegami kosmetycznymi okolic szyi i dekoltu. MDL pomaga w zwalczaniu cellulitu wraz z innymi zabiegami oraz wspomaga procesy odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn. Jest niezbędny także we wstępnej fazie podczas wykonywania masaży modelujących ciało.

Drenaż limfatyczny - jest jednym z podstawowych fizykalnych zabiegów w terapii cellulitu, zwłaszcza wtedy kiedy terapia jest kierowana przez lekarza i polega na zastosowaniu kilku metod. Drenaż może służyć także jako metoda przygotowawcza do niektórych zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy, np.: peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy, a także przed i po drobnych zabiegach chirurgicznych.

Drenaż nie jest celowym zabiegiem wykonywanym w celu relaksacji, ale spokojny przebieg masażu odpręża i relaksuje. Choć jest to zupełnie subiektywne i subtelne odczucie, to pozytywnie uzupełnia terapeutyczne działanie Manualnego Drenażu Limfatycznego.

Zapewne ta statnia cecha jak i niepodważalne walory terapeutyczne i kosmetyczne powodują wzrastanie popularności drenażu limfatycznego także w naszym kraju.

 


Masaże jakie oferuję: masaż anycellulitowy, masaż bańką chińską, masaż gorącymi kamieniami, masaż klasyczny, masaż leczniczy, masaż odchudzający, masaż refleksotyczny stóp, masaż relaksacyjny, masaż Shantela, masaż sportowy oraz drenaż limfatyczny. Zobacz też: zabiegi dodatkowe.

01-06-2015 Masaz_Katowice

Gabinet Masażu Katowice

Plac Wolności 3,

Medycyna Naturalna

 

Kwiaty imieninowe od Gabinetu masażu, Katowice

Życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Jeśteśmy dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia już 7 rok.

Dziękujemy za zaufanie.

MEDYCYNA NATURALNA, Gabinet masażu Katowice
Plac Wolności 3 / 2 piętro, tel. 697– 819 – 369

Nawigacja

Informator

Kontakt:

tel. 509-912-685

Gabinet masażu
Katowice
Plac Wolności 3