Akupresura

Akupresura

tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. Metoda ta znana była w Chinach już kilka tysięcy lat temu.

Polega ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Współczesne badania medyczne wskazują, że jej skuteczność nie wykracza ponad placebo, jednak nie udowodniono, iż nie jest skuteczna, a pacjenci odczuwają przypływ energii, gdyż masowanie punktów rozluźnia ciało i likwiduje ucisk w różnych częściach ciała.Naciski wpływają na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy pobudzając zakończenia nerwowe znajdujące się w tych miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu. Powoduje to zmniejszenie bólu i poprawienie czynności danego narządu.Dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i Yang i prowadzą do ich zrównoważenia. Według medycyny chińskiej brak tej równowagi jest przyczyną większości chorób somatycznych.

Akupresurę można stosować z powodzeniem w bardzo wielu dolegliwościach. Ważne jest jednak, aby zawsze przy poważniejszych problemach zdrowotnych korzystać z porady i leczenia lekarza.

 

 Zobacz też: Bańki Haci, Lampa Sollux, Moxa, Świecowanie uszu

01-06-2015 Masaz_Katowice

Gabinet Masażu Katowice

Plac Wolności 3,

Medycyna Naturalna

 

Kwiaty imieninowe od Gabinetu masażu, Katowice

Życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Jeśteśmy dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia już 7 rok.

Dziękujemy za zaufanie.

MEDYCYNA NATURALNA, Gabinet masażu Katowice
Plac Wolności 3 / 2 piętro, tel. 697– 819 – 369

Nawigacja

Informator

Kontakt:

tel. 509-912-685

Gabinet masażu
Katowice
Plac Wolności 3