Moxa (Moksa)

Moxa

ma bardzo wiele wspólnego z tradycyjną akupunkturą, jednak zamiast nakłuwania igłami wykorzystuje długotrwałe nagrzewanie odpowiednich punktów.

Stosowanie moxy wzmacnia odporność organizmu i wspomaga naturalne procesy samoleczenia. W wyniku grzania cząsteczki leku przenikają przez rozgrzaną skórę. Technika ta polega na działaniu na chińskie punkty ciepłem. Do przeprowadzenia takiego zabiegu wykorzystuje się specjalne stożki lub cygara wykonane z chińskiej odmiany piołunu.  Najpewniejszą i najwygodniejszą metodą ogrzewania jest używanie cygara, które trzymając w dłoni przybliża się do określonego punktu, wykonując przy tym ruchy wahadłowe lub okrężne. Rozżarzony koniec cygara przybliża się i oddala od skóry tak, aby pacjent czuł przyjemne ciepło. Wskazania do leczenia moksą są podobne jak w przypadku akupunktury, choć najczęściej wykonuje się w przypadku chorób wywołanych zimnem, chorób przewlekłych i w stanach dużego osłabienia. 

Zabieg "Moxy" poprawia krążenie energii Qi w obrębie meridanów, uśmierza ból,  znosi uczucie chłodu, zwiększa zasób energii Qi (dlatego wykonuje się zabieg "Moxy" w stanie niedoboru energetycznego) i zwiększa siły obronne ustroju. Zabiegi "MOKSY" działają regenerująco i przedłużają życie ludzkie. 

Moxa pomocna jest w leczeniu:

  • bólów mięśni i stawów,
  • lumbago,
  • zwyrodnieniu kręgosłupa,
  • choroby reumatycznej stawów,

 

01-06-2015 Masaz_Katowice

Gabinet Masażu Katowice

Plac Wolności 3,

Medycyna Naturalna

 

Kwiaty imieninowe od Gabinetu masażu, Katowice

Życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Jeśteśmy dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia już 7 rok.

Dziękujemy za zaufanie.

MEDYCYNA NATURALNA, Gabinet masażu Katowice
Plac Wolności 3 / 2 piętro, tel. 697– 819 – 369

Nawigacja

Informator

Kontakt:

tel. 509-912-685

Gabinet masażu
Katowice
Plac Wolności 3