O masażu słów kilka

Masaż

jest to ściśle określone działanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu. Masaż wykonywany jest za pomocą rąk masażysty bądź też za pomocą specjalnych aparatów. Zabiegowi masażu podlegają tkanki miękkie (skóra, tkanka podskórna, mięśnie), oraz stawy. Na drodze wewnątrzwydzielniczej i neuroodruchowej zachodzi korzystny wpływ masażu na narządy wewnętrzne i układy organizmu. Masaż przyspiesza przemianę materii, przez co zachodzi szybsze usuwanie produktów przemiany materii z mięśni, zwiększa dopływ substancji odżywczych do mięśni, powoduje wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała.

Historia masażu

Masaż jest najstarszą ze wszystkich technik terapeutycznych. Dotykanie oznacza przekazywanie i doznawanie naturalnego wzmocnienia, jakie jedna Istota żywa jest zdolna udzielić drugiej. Masaż - jako zabieg leczniczy i kosmetyczny znany jest od dawna. Cywilizacje wschodnie oraz Egipcjanie i Rzymianie stosowali masaż powszechnie. Obecnie masaż coraz częściej jest środkiem leczniczym wykorzystywanym w wielu dyscyplinach medycznych. Głównie w chirurgii, ortopedii i neurologii jako bardzo istotny składnik rehabilitacji. Masaż usuwa miejscowe napięcia i bóle mięśni spowodowane stresem i niewygodną pozycją w pracy.

Masaż miodowy

Technika wykonywania masażu miodowego przyszła do nas ze Starożytnego Tybetu.
Już wtedy wschodni lekarze oceniali jego unikalne możliwości, które pozwalają nie tylko zachować zdrowie skóry i piękno kształtów, ale i pozbyć się wielu przewlekłych chorób, stać się młodszym, zdrowszym i sprawniejszym!

Masaż antycellulitowy

Cellulit - jest "zmorą" wielu kobiet.

Cellulit oznacza liposklerozę, czyli niezapalną zmianę podskórnej tkanki tłuszczowej, powstającej w wyniku powiększenia się komórek tłuszczowych lub wzmożonego podziału tkanki łącznej. Defekt ten powoduje nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp

Gabinet Masażu Katowice

Plac Wolności 3,

Medycyna Naturalna

 

Kwiaty imieninowe od Gabinetu masażu, Katowice

Życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Jeśteśmy dla Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia już 7 rok.

Dziękujemy za zaufanie.

MEDYCYNA NATURALNA, Gabinet masażu Katowice
Plac Wolności 3 / 2 piętro, tel. 697– 819 – 369

Nawigacja

Informator

Kontakt:

tel. 509-912-685

Gabinet masażu
Katowice
Plac Wolności 3